byheart FAQ

Ak máte ďalšie otázky, na ktoré sme tu nevedeli odpovedať, pošlite nám e -mail.

STAROSTLIVOSŤ O KAMENE

Kryštály liečia holisticky, čo znamená, že pôsobia súčasne na fyzickej, citovej, rozumovej a duchovnej úrovni. Dokonale zlaďujú energie a odstraňujú nerovnováhu tým, že sa dostanú až ku koreňu problému. Kryštály pracujú na základe vibrácií a uvádzajú do rovnováhy auru, biomagnetický obal, ktorý obklopuje každého človeka. Ich vibrácie prenikajú telom a aktivujú spojovacie body s čakrami. Množstvo telesných či duševných problém sa dá odstrániť práve zharmonizovaním čakier.

Pri používaní liečivých kameňov si po čase všimneme, že buď stratili svoj účinok, alebo sa ich účinok zmenil, prípadne že sú pri použití nepríjemné. Niekedy sa kameň navyše aj opticky zmení, alebo pukne. Je to zapríčinené tým, že kameň človeku vibrácie nielen odovzdáva, ale ich od neho aj naberá.

Kým človek vďaka vysokému podielu vody dokáže tieto vibrácie ľahko nabrať, kameň so svojou relatívne malou masou má problém kompenzovať tie vibrácie, ktoré od človeka nabral – a navyše, keď sú hlavne negatívne alebo rušivé (bolesť, choroba a pod.). Pretože štruktúra kameňa je pomerne pevná, je jeho prispôsobivosť malá. Puknutia a zmena farieb sú pokusom o takéto prispôsobenie.

Pritom môžeme rozlišovať medzi dvoma typmi narušenia: narušením na energetickej rovine kameňa a narušením na informačnej rovine kameňa. Na energetickej rovine dochádza k nabíjaniu kameňa elektrostatickou energiou, hlavne pri kontakte s kožou a častom šúchaní. Jantár a turmalín sa takto napríklad elektrizujú. Kameň tým stráca na pružnosti, akoby bol vyčerpaný.

Na informačnej rovine sa do kameňa zapisujú skúsenosti, nálady a vnemy. Ak proces liečenia trvá príliš dlho alebo ak sa kameň príliš dlho používa, môže informácia o chorobe prehlušiť informáciu o liečivej schopnosti kameňa.

Čistenie

Umytie kameňa pod studenou tečúcou vodou je prvý krok, ako z kameňa odviesť povrchový náboj. Obvykle táto “sprcha” trvá pol minúty, pričom kameň šúchame prstami. Pritom môžeme ešte vizualizovať žiarivé fialové svetlo, ktoré kameň zbavuje nabraných energií a informácií. Rovnako je nápomocná myšlienka, ktorou kameň čistíme.

Tento spôsob nevyhovuje poróznym kameňom alebo kameňom s citlivým povrchom, rovnako ako náhrdelníkom (napr. selenit). Tieto možno vybiť na hematite. Na tento účel sú vhodné drobné ohladené kamienky, na ktoré sa minerál položí (drť). Obvykle postačí 24 hodín. Potom ho možno nechať nabíjať na slnku alebo počas splnu na mesačnom svite. Pohodlná a bezpečná možnosť je nabíjať kameň na horskom krištáli pretože slnečné svetlo nesvedčí každému druhu kameňa (tyrkys, opál, ruženín, rodonit, ametyst, malachit). Rovnako je to v prípade šperkov na gumičke a iných materiáloch, ktoré sa dlhším pôsobením vody na šperk ničia a môžu sa pretrhnúť. Opál a Tyrkys zasa vo vode krehnú. Podľa povahy kameňa a jeho znečistenia ho potom ešte nabíjame na slnku alebo dennom svetle (opäť pozor, niektoré kamene ako napr. chalcedón, akvamarín, tyrkys, ametyst, ruženín, citrín môžu na slnku vyblednúť).

Aj po statickom vybití kameňa zostávajú nabraté informácie ešte v ňom. Ak by sme ich nevyčistili, aktivizovali by sa pri najbližšom použití – a miesto liečenia by mohli zhoršiť náš stav. Takisto transport kameňa môže kameňu privodiť skúsenosti, bez ktorých sa obídeme. Preto potrebujeme urobiť energetické čistenie informačnej roviny kameňa.

Máme viacero možností:
  • čistenie na hematite
  • kadidlo: olibanum, myrha, kopál, morská soľ, biela šalvia, drevo Palo Santo, železník/verbena a medovka
  • zakopať do zeme, pričom vloženie do kvetináča na očistu nepomôže, lebo táto hlina nie je spojená so zvyškom Zeme – potrebujeme úplnú silu Matky Zeme ( opäť postačí 24 hodín)
  • mraznička – kameň na hodinu maximálne dve umiestnime do mrazničky – takto vybitý kameň je vybitý na všetkých úrovniach

Čistenie na hematite

Hematit obsahuje železo. Železo prispieva k jasnému rozlišovaniu kameňa medzi dvoma pólmi a k oslabeniu negatívnych informácií. Príklady želežitých rúd sú hematit, goethit, limonit, pyrit, siderit a magnetit. Kubická štruktúra magnetitu ešte prispieva k obnoveniu energetického poľa kameňov. Pri takomto čistení sa kameň alebo náhrdelník položí na hematitový blok alebo do nádobky naplnenej drobnými hematitovými kamienkami a nechá sa tam ležať 24 hodín. Hematit dokáže čistiť ostatné kamene a teda ani sám nepotrebuje čistenie, lebo neprijíma do seba cudzie vibrácie.

(Pozor: Hematit by sme teda nemali dávať do kontaktu s inými kameňmi, pretože ich vybíja.) 

Kedy použiť mesačný svit a kedy slnečný?

Slnečná energia je jangová (“mužská”), silná a donucujúca. Mesačná energia je jinová (“ženská”), mäkká a nenápadne usmerňujúca. Podľa typu účelu alebo liečby možno rozhodnúť, či kameň nabijeme jangovou energiou a jeho nositeľa “dobijeme” do stavu, keď energia bude pôsobiť, alebo použijeme jinovú energiu. Ak by sme sa nevedeli rozhodnúť vždy použijeme radšej mesačný svit.

Nabíjanie inými kameňmi:
Nabíjať môžeme aj inými kameňmi a to:
  • krištáľ (ideálne krištáľová drúza, alebo geoda)

Kedy je kameň nabitý?

Najjednoduchšou skúškou očisty kameňa je skúška kyvadielkom. 
Alebo ho môžeme cítiť. Keď je kameň nabitý, obvykle to cítime v ruke. V prijímacej, teda u praváka v ľavej a naopak. V strede dlane pod prostredníkom medzi čiarou hlavy a čiarou citu je miesto, kde je jedna z bočných čakier, ktorá veľmi dobre prijíma vibrácie. “Unavený” kameň máva pichľavú alebo veľmi slabú vibráciu; keď je nabitý, doslova nám drnčí v ruke.

Kam s kameňom?

Keď idete spať, môžete si kameň dať na nočný stolík, pod vankúš (potom na vás pôsobí aj v noci, napríklad serafinit vám pomôže vykladať sny), alebo ho môžete položiť k ostatným kameňom. Rozhodne by ste ho nemali zatvárať do priečinkov alebo škatúľ – nechajte ho “dýchať” ten istý vzduch a to isté svetlo, čo aj vy.

Čím viac sa dozviete o liečivých kameňoch a ich výhodách, tým viac začnete chápať dôležitosť každého z nich a význam, ktorý môžu priniesť do vášho života.

Ak nemáte žiadne kamene, nosenie ich ako šperky je skvelým spôsobom, ako čerpať z ich liečivých vlastností. Keďže každý kameň sa môže pochváliť rôznymi výhodami, zistíte, že nosenie rôznych druhov kameňov poskytne liečenie pre mnoho rôznych aspektov vášho života.

Informácie o nákupe a starostlivosť o bižutériu

Informácie o nákupe sú uvedené v Obchodných podmienkach. Bižutéria je určená na príležitostné nosenie! Nemá rovnaké vlastnosti ako šperk zo zlata či striebra. Aby Vám bižutéria vydržala čo najdlhšie , je potrebné ju chrániť:

1. chráňte bižutériu pred tvrdými predmetmi, nezabudnite, že je to krehká vec a pri neopatrnom zachádzaní sa môže poškodiť alebo rozbiť

2. kúpanie, sprchovanie, umývanie riadov a podobné činnosti, pri ktorých šperk prichádza do styku s vodou, môžu poškodiť jednotlivé súčiastky a preto si bižutériu pri týchto činnostiach odložte

3. spanie, športovanie alebo fyzická námaha môžu bižutériu mechanicky, či povrchovo poškodiť

4. zmena vzhľadu alebo i narušenie povrchu jednotlivých súčiastok môže nastať u osôb s agresívnym potom, alebo u osôb používajúcich lieky

5. k narušeniu povrchu môže dôjsť i pôsobením chemických prostriedkov, parfumov, krémov, morskej vody, chlóru a iných chemikálií. Preto je veľmi dôležité, aby ste najskôr použili parfumy, líčidlá a laky na vlasy a až potom sa skrášlili šperkami

6. na miestach, kde je výskyt síry, hlavne v kúpeľoch a pri minerálnych prameňoch, bižutériu taktiež nepoužívajte

7. výrobky je nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. V opačnom prípade bižutéria stratí svoj lesk a môžu sa vytvoriť škvrny na povrchu výrobku.

8. nemiešajte si jednotlivé výrobky z bižutérie v jednej zásuvke, šperkovnici, v krabičke, vrecúšku, atď. Uschovajte si každý kúsok, alebo každý pár bižutérie oddelene. Napríklad si neukladajte všetky náušnice v jednom puzdre, v krabičke, šperkovnici bez prepážok, alebo vrecúšku. Jednotlivé výrobky si teda uschovávajte v oddelených látkových, alebo plastových vrecúškach a to platí hlavne pre bižutériu s osadenými kamienkami a imitácie perál. Jednotlivé výrobky sa môžu takto doškriabať, kamienky povypadávať a celkovo dôjde k poškodeniu. Okrem toho, by bolo vhodné zabaliť každý výrobok do mäkkých papierových vreckoviek.